Marmaris Bungalov Villa

fixed price projects

fixed price projects

fixed price projects

Marmaris Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden birisidir. Özel araçla gidiyorsanız çamlar arasından Marmaris’e doğru inen yolda “İşte Marmaris” yazılı tabelayı görünce bir mola verip kenti kuşbakışı seyredebilirsiniz. Son 15 yılda çok hızlı bir yapılaşma yaşandı ama yine de güzel görünür kent, bu noktadan.

Marmaris yaz aylarında 100.00’i bulan şehir içi nüfusuyla artık devasa bir tatil şehri durumundadır.  Her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Yüzlerce lokanta, cafe, eğlence yeri açılmıştır.

Onca yapılaşmaya rağmen, yapılan çevre düzenlemeleri ve arıtma sistemleri sayesinde kent içindeki plajlardan denize girilebilen ender kentlerimizdendir. Daha temiz deniz, daha boş sahiller arayanlar için karadan ya da tekne turlarıyla ulaşılabilen koyları vardır. Su ve doğa sporları meraklılarına, oteller ve seyahat acentaları çok çeşitli seçenekler sunar.

Kent merkezindeki en önemli tarihi yapı Kale’dir. Kale ilk kez İonialılar tarafından yapılmıştı. Bugünkü kale 1522’de Osmanlılar tarafından yapılmış olandır. Kale, 1914 yılında bir Fransız savaş gemisinden atılan top ateşi sonucu büyük zarar görmüş. Cumhuriyet döneminde kale yerleşime açılmış ve 18 konut, çeşme yapılmış. 1980-90 Yılları arasında restore edilen Kale’nin içinde bugün müze yer almaktadır. Kalenin girişi doğrudan bahçeye açılıyor. Avlunun iki yanından surlara merdivenlerle çıkılıyor. Surlardan çevreyi izlemeli. Kapalı mekanlardan ikisi arkeoloji müzesi olarak düzenlenmiş. Bahçede ve bu iki salonda bölgedeki kazılardan elde edilen eserler, amphoralar, Knidos, Burgaz, Hisarönü kazılarından elde edilen pişmiş toprak, cam eserler, sikke ve süs eşyaları sergileniyor. Galerilerden biri Türk Evi olarak düzenlenmiş etnografya salonu, bir diğeri de kale komutanının odasıdır.

Marmaris te Konaklama yapılabilecek yerler ;

Tatilinizi kalabalıktan uzak sessiz sakin huzurlu doğa ile iç içe bir ortamda geçirmek istiyorsanız.Bungalovvilla.com sitemizden daha fazla bilgi alabilir online rezervasyon yaptırabilirsiniz.Bungalov villa doğa ile iç içe bir ortam manzaralı etrafı yeşilçam ormanlarıyla çevrili doğal yaşamla iç içe bir ortamdır.Kendinizi şehrin kalablığından izole etmek istiyorsanız burası en güzel tercihtir.Sadece doğa ve doğayaait parçalar bulabileceğiniz bir keşif yeridir.Bunun haricinde konaklayabileceğiniz Marmaris te apart – otel – villa gibi çok fazla tesis bulunmaktadır.Bunların başlıcaları ; marmaris grand yazıcı turban otel , grand azur otel , marmaris grand yazıcı palace otel , içmeler kapmar otel ,içmeler sun blue apart ,özelm apart,sun apart,julian forest otel , club julian otel ,grand cettia otel ,grand paşa otel , blue bay platinıum otel ,poseidon otel marmaris, green nature diamond otel marmaris ,marmaris palace ,angels marmaris otel ,d maris bay otel ,munamar beach otel ,Elite World Hotel ,Sentido orka lotus beach,Sea star otel,Turunç Resort , Case de maris otel,golden rock beach ,pala beach otel ,hotel aqua , emre beach hotel , mirage world otel gibi…. çok fazla konaklama tesisi mevcuttur.